Rozgrywki w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców

W Mistrzostwach Powiatu Chojnickiego nasze dziewczyny pokonały drużynę ZS Chojnice (20:6) i reprezentacje z LO Czersk (23:16), tym samym awansując do półfinału wojewódzkiego. Poziom zespołu był wysoki, a wiele z rozgrywanych akcji niezwykle zaciętych.

Ostatecznie w półfinale wojewódzkim rozegranym w Starogardzie Gdańskim dnia 20 marca reprezentantki naszej szkoły zajęły zaszczytne drugie miejsce.

Pierwsze starcie wygrały z LO Kościerzyna (20:13). Następny mecz zagrały z drużyną ze Starogardu Gdańskiego, który po ciężkiej walce przegrały (18:6). Ostatni mecz stoczyły z LO Pruszcz Gdański, w którym dziewczyny wygrały 10 punktami (27:17). 

Reprezentantki naszej szkoły: Lena Chrapkowska (1g) , Karolina Czerwińska (4c), Alicja Dampc (1f), Maja Drejer (3a), Agata Formellan(1f), Oliwia Frąckowiak(1g), Oliwia Kiedrowicz (2c), Zuzanna Kierska (3b), Matylda Libera (2b), Maja Rachwał (3d), Maja Szczepańska (4d).

Opiekun: Jolanta Wróblewska

Natomiast drużynie chłopców zabrakł JEDEN KOSZ DO ZWYCIĘSTWA w rozgrywkach powiatowych.

Dnia 15 marca w ZS Chojnice odbyły się rozgrywki w piłkę koszykową chłopców – etap miejski. Stoczyliśmy w nim dwa zwycięskie pojedynki z LO Czersk (34:16) i Katolickim LO (41:9). Dzięki zapewnieniu sobie pierwszego miejsca w grupie przeszliśmy do finału powiatowego, który odbył się 19 marca w naszej szkole.

Oprócz zespołu z Nowego rywalizację w swoich grupach wygrał zespół ZS Chojnice i CNT Technikum nr 1.

Walka o awans na kolejny szczebel rozstrzygnęła się w pierwszym spotkaniu z ZS, podczas meczu pełnego emocji nasza drużyna objęła prowadzenie w trzeciej kwarcie jednak tej przewagi nie udało się ostatecznie utrzymać i jednym punktem wyprzedzili nas przeciwnicy wygrywając mecz wynikiem (26:25).

W drugim meczu zwycięsko wyszedł ZS tym samym zapewniając sobie awans do półfinału wojewódzkiego (26:12).

Ostatnie starcie to triumf naszych, przeciwnicy z Technikum nr 1 nie mieli pomysłu na grę, a gospodarze mogli wyprowadzić kilka widowiskowych akcji i stanąć na II miejscu podium (38:13).

Pani Karolina Sokołowska-Hain podsumowała rozgrywki: „drużyny biorące udział w zawodach prezentowały wysoki poziom sportowy jednak naszym zawodnikom zabrakło trochę  szczęścia. Dziękujemy za walkę i emocje”.

Skład drużyny: Mikołaj Leszczyński 4a, Aleksy Uske 4b, Daniel Wenderski 3c, Paweł Werochowski 3c, Konrad Szyszka 2f, Kacper Święcicki 2c,Franciszek Wolski 2c, Jakub Sytek 2c, Michał Szalewski 2c, Wiktor Pawłowski 2c, Gabriel Drelak 1d

GRATULACJE , CZEKAMY NA KOLEJNE SUKCESY!!

https://drive.google.com/drive/folders/1-JjXDS2ARTFSGO75lw2Hqu1mY9iQvjB7