XXIII POWIATOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA ÓSMOKLASISTÓW ZA NAMI

Już po raz 23. nauczyciele języka angielskiego naszej szkoły zorganizowali Powiatową Olimpiadę Języka Angielskiego, do udziału w której zaprosili uczniów klas 7. i 8. ze szkół w Chojnicach, Charzykowach, Brusach i Tucholi.

Konkurs składał się z dwóch części. Podczas części pisemnej uczniowie zmierzyli się z zadaniami ze słuchania, czytania, gramatyki i słownictwa. Część pytań nawiązywała do nadchodzących obchodów XXX-lecia naszej szkoły. Pięcioro uczniów z największą ilością punktów zakwalifikowało się do części ustnej, w czasie której opisywali wylosowane zdjęcia i odpowiadali na pytania z nimi związanymi. Część ustna była oceniana przez wszystkich obecnych nauczycieli i opiekunów, którzy zgodnie przyznali, że umiejętności językowe przybyłych uczniów są imponujące.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco: 1 miejsce – Krzysztof Modzelewski (SP5), 2 miejsce- Marta Krause ( SP5), 3 miejsce- Damian Bejman ( SP1), 4 miejsce- Marcelina Panek (SP7) i 5 miejsce Wiktoria Naczk ( SP1).

Nagrody o łącznej wartości ponad 1600 zł ufundowane przez Radę Rodziców przy II LO, Miejską Biblioteką Publiczną oraz spółkę P.W.C. pani Danuty i Piotra Wojciechowskich wręczali pani wicedyrektor II LO, p. Hanna Szypryt-Nowicka oraz wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, p. Przemysław Zientkowski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!