PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE

Dnia 22.11.2023r. w Zespole Szkół w Chojnicach odbył się powiatowy finał Licealiady młodzieży szkolnej w koszykówce 3×3 chłopców. W zawodach wystartowało 7 zespołów: II LO, Zespół Szkół , Katolickie LO, CNT, Zespół Szkół nr 2, Technikum nr 2, Technikum nr 3.

W trakcie turnieju obserwowaliśmy niezwykle wyrównane pojedynki , w których każda drużyna dążyła do osiągnięcia zwycięstwa z determinacją i z zaangażowaniem . Ostatecznie uczniowie II LO zajęli I miejsce powtarzając sukces swoich koleżanek i awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego.

Klasyfikacja końcowa:

I m-ce II LO
II m-ce Technikum nr 2
III m-ce ZS Chojnice
IV m-ce Zesp￳ół Szkół nr 2
V m-ce Technikum nr 3
VI m-ce CNT
VII m-ce Katolickie LO

Półfinały wojewódzkie zostały rozegrane 27.11.2023r. w Starogardzie Gdańskim. Wysoka jakość gry była widoczna zarówno w aspekcie technicznym, jak i taktycznym. Zawodniczki i zawodnicy prezentowali precyzję rzutów, szybkość i znakomite umiejętności obronne, co czyniło każde spotkanie niezwykle ekscytującym widowiskiem. Po wyrównanej rywalizacji zespół dziewcząt uplasował się na III miejscu wyprzedzając drużynę z ZSO i O Pruszcz Gdański, na II miejscu rywalizację zakończyły dziewczęta z II LO Starogard Gdański ,a wygrały reprezentantki I LO Kościerzyna , natomiast zespół chłopców zakończył występ na IV miejscu ( I m-ce ZSZ Starogard Gdański, II m-ce I LO Kościerzyna, III m-ce ZSO i O Pruszcz Gdański) . Wielkie dzięki za ogromną dawkę emocji. Serdecznie gratulujemy!

Składy drużyn:

Oliwia Kiedrowicz, Maja Drejer, Maja Rachwał, Matylda Libera

Daniel Wenderski, Paweł Werochowski, Konrad Szyszka, Jakub Sytek