RELACJA UCZENNIC Z WYMIANY MŁODZIEŻY ERASMUS W GRUDZIĄDZU

W ramach realizacji wniosku mobilności młodzieży, 2 uczennice naszej szkoły, Zuzanna Zmuda Trzebiatowska oraz Julia Turzyńska, miały niezwykłą możliwość wzięcia udziału w 7-dniowej wymianie w Grudziądzu. Wymiana dotyczyła dyskryminacji, TOGETHER AGAINST DISCRIMINATION. Uczestnicy z Hiszpanii, Irlandii, Turcji, Ukrainy oraz Polski mieli okazję do wymiany kulturowej i zdobywania nowych doświadczeń.

Pierwszego dnia naszego pobytu zostałyśmy serdecznie powitane przez organizatorów i uczniów z innych krajów. Już na samym początku atmosfera była pełna radości i entuzjazmu. Poznaliśmy się wszyscy podczas pierwszych warsztatów integracyjnych, które miały na celu zbliżenie nas jako grupy. Obcokrajowcy okazali się być niesamowicie przyjaźni i otwarci.

Przez kolejne dni mieliśmy możliwość udziału w różnych warsztatach i zajęciach, które miały na celu poznanie kultury i tradycji poszczególnych krajów. Dzięki temu mogliśmy lepiej zrozumieć, jakie różnice, ale również podobieństwa nas łączą. Przez cały pobyt uczestniczyłyśmy w kursach językowych, które pozwoliły nam poszerzyć nasze umiejętności komunikacyjne.

Najbardziej zapadającym nam w pamięć momentem było przygotowywanie tradycyjnych potraw z naszego kraju. Każda grupa miała za zadanie przygotować typowe danie, które reprezentuje ich kulturę. Połączenie różnych smaków i zapachów stworzyło niezapomnianą ucztę.

Wierzymy, że ta wymiana była dla nas nie tylko wyjątkową przygodą, ale również szansą na rozwój osobisty i poznanie świata w innym świetle.