45 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z Chojnic, z powiatu chojnickiego oraz z ościennych powiatów wzięło udział w XXII Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów. Konkurs tradycyjnie cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie zmierzyli się z niełatwymi zadaniami przygotowanymi przez anglistów z II LO. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z zadań leksykalnych, gramatycznych oraz dotyczących kultury krajów anglojęzycznych. Sześcioro najlepszych uczniów zakwalifikowało się do części ustnej, w której opisywali ilustracje i odpowiadali na pytania organizatorów. Na tej podstawie wyłoniona została zwycięska trójka. 

Pierwsze miejsce zdobyła Jagoda Grudzina, uczennica SP w Gostycynie, tuż za nią na podium uplasowali się: Tymon Zych, uczeń SP w Charzykowach oraz uczeń SP w Debrznie, Szymon Heron. 

Podczas obrad komisji młodzież miała okazję zwiedzić szkołę w towarzystwie uczniów klas pierwszych II LO. Na uczestników i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek. Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców II LO, Starostwo Powiatowe w Chojnicach oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu! 

Kategorie: Aktualności

Skip to content