UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2023

Powiat Chojnicki jako pierwszy w regionie zdecydował się przeznaczyć 140 tys. złotych na Uczniowski Budżet Obywatelski dla szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mogli wnioskować dla swojej szkoły o 10 tys. złotych, zgłaszając projekt poparty 10 podpisami.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego zgłosili 3 projekty:

1. Życie codzienne w II LO

2. Nie w workach po ziemniakach biegać trzeba

3. Pomieszczenie relaksu i nauki

Zwycięskim projektem okazał się projekt „Życie codzienne w II LO”. Celem projektu jest zapewnienie większego komfortu społeczności Naszej Szkoły w jej codziennej szkolnej rzeczywistości. Chcemy, aby szkoła była nie tylko miejscem, w którym poszerzamy swoją wiedzę, ale też miejscem, w którym z przyjemnością spędzamy czas. Jest to szczególnie ważne dla dużej grupy uczennic i uczniów każdego dnia dojeżdżających do szkoły. Chcemy polepszyć komfort ich życia poprzez drobne udogodnienia, począwszy od stojaków rowerowych, przez pufy i czajniki do przestrzeni wspólnych, artykuły dekoracyjne, gry historyczno – strategiczne oraz planszowe. Jednocześnie, dbając o komfort uczennic naszej szkoły, stanowiących większość uczniów II LO, chcemy zainstalować w damskich toaletach “różowe skrzyneczki” i zadbać o ich wyposażenie.

Kategorie: Aktualności

Skip to content