Dlaczego warto przyjść właśnie do nas?

Nasza szkoła to nie tylko nauka, mamy też czas na odpoczynek – organizujemy kawiarenki literackie, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki turystyczno-krajoznawcze w Polsce i za granicą, imprezy szkolne, a dla Was – pierwszaków – otrzęsiny na świeżym powietrzu. Tradycją jest coroczne zimowisko organizowane w czasie ferii zimowych oraz charytatywny Turniej Mikołajkowy.
 W ofercie szkoły są różnorodne pozalekcyjne zajęcia przedmiotowe oraz inne formy aktywności między innymi grupa teatralna czy gazetka „Świętopełek” (tworzona w całości przez uczniów i na bieżąco komentująca życie szkoły). Swoje sportowe pasje możecie realizować w szkolnych drużynach, trenując w nowym budynku sali gimnastycznej.

Jesteśmy szkołą przyjazną uczniowi – kameralną, nastawioną na Twój rozwój. Kształcimy na bardzo wysokim poziomie, efektem czego są wysokie wyniki maturalne oraz laury olimpiad i konkursów przedmiotowych. Absolwenci II LO studiują na najbardziej prestiżowych uczelniach w Polsce i za granicą. Po raz kolejny już nasza szkoła, zajmując 21 miejsce w woj. pomorskim i 290 w Polsce, jako jedyne liceum w powiecie otrzymała srebrną tarczę w Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika „Perspektywy”.

Nasza oferta na rok szkolny 2023/2024.

W każdej klasie językiem wiodącym jest j. angielski realizowany na poziomie rozszerzonym
(j. niemiecki – w przypadku co najmniej 7 uczniów w grupie). Jako drugi język do wyboru język hiszpański, niemiecki lub angielski.

KlasaPrzedmioty wiodące.Liczba miejsc.
Humanistyczna (pod patronatem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu)Język polski, historia.32
Matematyczno – geograficznaMatematyka, geografia32
Matematyczno – fizycznaMatematyka, fizyka.32
Biologiczno – chemicznaBiologia, Chemia32
Polonistyczno – biologicznaJęzyk polski, biologia32
Lingwistyczno – geograficznaJęzyk angielski i hiszpański, geografia.32

Skip to content