Kolejny rok za nami!

Tegoroczni maturzyści w towarzystwie dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, zaproszonych gości i rodziców zakończyli swoją czteroletnią edukację w Liceum im. gen. Władysława Andersa. Uroczystość odbyła się w Chojnickim Centrum Kultury, a za przeprowadzenie imprezy odpowiedzialna była klasa 3a z wychowawczynią Panią Lucyną Gryning.

Absolwentów powitali prowadzący – Dominika Zielonko i Tobiasz Biernikowicz. Jako pierwsza przemówiła Pani Dyrektor Jolanta Wróblewska, która w ciepłych słowach podziękowała maturzystom za ich naukę oraz zaangażowanie w życie szkoły i zacytowała słowa Janusza Korczaka: “Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.” Nie zabrakło też gratulacji od przedstawicielki Rady Rodziców – Pani Alicji Liszki oraz od przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Mateusza Wojciechowskiego. W imieniu Rady rodziców bukiety kwiatów otrzymała Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz wychowawcy klas.

Przyszedł też czas na uhonorowanie najlepszych absolwentów. W tym roku tytuł najlepszej absolwentki uzyskała Nadia Stencel ze średnią ocen 5,60, tuż za nią uplasowali się Oliwia Szark (5,50) oraz Olga Blaumann (5,47). W sumie 32 absolwentów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Wszyscy maturzyści z czerwonym paskiem na świadectwach mieli okazję wraz z rodzicami odebrać dyplomy i listy gratulacyjne. Kolejną nagrodą, którą co roku funduje pragnący zachować anonimowość absolwent naszego liceum, była nagroda finansowa za największy progres w nauce, a trafiła ona do Zofii Klaman, Kornela Wernera, Olgi Blaumann oraz Dominika Raitha. Dyplomy uznania otrzymali również uczniowie wyróżniający się w innych dziedzinach: Oliwia Borzyszkowska za sukces w XXXVIII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, szkolni sportowcy, przedstawiciele SU, radiowęzła oraz redaktorzy szkolnej gazetki Świętopełek z byłą redaktor naczelną – Magdą Pupka Lipińską, a także najaktywniejsi wolontariusze. Kwiaty otrzymali także przedstawiciele Rady Rodziców.

Po części oficjalnej dla maturzystów zaśpiewała Karolina Lewińska, a następnie odbyła się tradycyjna Gala Andersów, w ramach której statuetki otrzymali uczniowie wyróżniający się w różnych nieco żartobliwych kategoriach: Wielki Nieobecny (Damian Klonowski), Słoneczny Uśmiech (Bartłomiej Żywicki), Człowiek 1000 Pytań (Paweł Brzeziński), Najlepsze Outfity (Grzegorz Araszewski), Człowiek Orkiestra (Bartłomiej Laszkiewicz), Nierozłączni Przyjaciele (Adam Chamier Ciemiński i Mateusz Sołtysiak), Szkolny Dowcipniś (Filip Damrat), Urodzony Optymista (Mateusz Sołtysiak), Złota Dusza (Agata Szulc) oraz Gwiazda II LO (Mateusz Sołtysiak). Było wiele żartów i śmiechu, ale gdy nadszedł czas na rozdanie świadectw, wszystkim zrobiło się smutno. Każda klasa przygotowała pełen wspomnień film, który towarzyszył absolwentom na scenie. Na pamiątkę wszyscy abiturienci otrzymali od Rady Rodziców długopisy z imiennym grawerem.

Maturzystom życzymy wielu sukcesów i jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości!

Dominika Herbowska-Drejer

Kategorie: Aktualności

Skip to content