4 kwietnia w II LO uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu chojnickiego stanęli do rywalizacji o „Złote Pióro” w XIV Dyktandzie Powiatowym. Uczestników było 23, reprezentowali 8 szkół. Dyktando „wyszło spod pióra” Hanny Szypryt-Nowickiej i – jak opowiadali później uczestnicy – nie było łatwe. 18 kwietnia odbyła się gala finałowa, na której pojawiali się reprezentanci fundatorów dwóch głównych nagród, czyli symbolicznych złotych piór. Zwyczajowo nagrodę dla szkół podstawowych funduje Burmistrz Miasta Chojnice, a nagrodę dla szkół ponadpodstawowych Starosta Powiatu Chojnickiego. Zwycięzcami w tym roku zostały:

w kategorii szkół ponadpodstawowych Magda Pupka Lipińska z II LO w Chojnicach – nagrodę wręczyła Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Chojnicach Irena Laska

w kategorii szkół podstawowych Maria Woźniczka z SP nr 3 w Chojnicach – nagrodę wręczył Dyrektor Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Chojnicach Grzegorz Czarnowski.

Zdobywcy miejsc II i III zostali uhonorowani nagrodami książkowymi fundowanymi przez Radę Rodziców II LO. Te nagrody wręczyła Dyrektor II LO Jolanta Wróblewska, a otrzymali je:

w kategorii szkół ponadpodstawowych Bartosz Tesmer z Zespołu Szkół w Chojnicach i Monika Murawska ze Szkoły Technicznej BZDZ (zajęli ex aequo II miejsce)

w kategorii szkół podstawowych Emilia Grabowska (miejsce II) i Jakub Radomski (miejsce III), oboje z SP nr 7.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Zapraszamy w przyszłym roku na XV edycję.

Kategorie: Aktualności

Skip to content