W imieniu społeczności II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Andersa w Chojnicach informujemy, że odeszła Wiesława Lisowska, nasza serdeczna koleżanka, długoletnia nauczycielka biologii, wychowawczyni wielu pokoleń chojniczan, legenda naszej szkoły. Miała zaledwie 59 lata.

Kiedy cztery lata temu, po wielu latach pracy, przeszła na emeryturę, zostawiła po sobie pustkę i ciszę – zabrakło jej donośnego głosu, energicznego kroku i szczerego śmiechu. Zazdrościliśmy jej mnóstwa wolnego czasu (wreszcie bez poprawiania maturek) przeznaczonego na spacery, spotkania z przyjaciółmi, żeglowanie, chodzenie po górach, uczestnictwo w koncertach szant.
Kochaliśmy ją za cięty dowcip, ironię oraz dystans wobec siebie i świata. Ale także za powagę, z jaką traktowała swoją pracę. Szkoła zawdzięcza jej wielu olimpijczyków i laureatów konkursów, a Chojnice licznych lekarzy, dentystów, weterynarzy, farmaceutów i innych przedstawicieli zawodów medycznych. Już nigdy nie usłyszymy zabawnych anegdot i celnych komentarzy do bieżących wydarzeń, kategorycznej deklaracji: „Ze słodyczy najbardziej lubię schabowy”. Liczyliśmy, że jeszcze do nas wróci, choćby na kilka lekcji w tygodniu, i znów usłyszymy kultowe: „Owszem, nie”.
Przeliczyliśmy się.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Komunalnym w Chojnicach w sobotę 18 lutego o godz. 10:30

Kategorie: Aktualności

Skip to content