W ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ w terminie 10-19 stycznia odbyły się warsztaty DON’T CONSUME, CONVERT! w Czechach oraz 11-19 stycznia DIGITAL IMMIGRANTS’ BATTLE FOR SURVIVAL na Słowacji. Uczestniczyło w nich 18 uczniów naszego Liceum.

Uczniowie opisują spotkanie z członkami Erasmus + jako świetne doświadczenie. Całe spotkanie przebiegło w atmosferze śmiechu i żartów. Uczniowie opowiadali o swojej szkole, pasjach i zainteresowaniach. Teraz kontynuują kontakt w mediach społecznościowych i mają nadzieję na szybkie spotkanie z poznanymi tam uczestnikami.

Udział w Programie pozwolił ćwiczyć język angielski, poznać inne kultury. Poza tym jest to swego rodzaju „szkoła życia”, wymagająca odpowiedzialności, samodzielności i tolerancji dla innych kultur. Jest to wspaniała, jedyna w swoim rodzaju przygoda. Dlatego przekonywać będziemy każdego, że warto skorzystać z szansy, jaką obecnie daje nam stowarzyszenie I LIKE CZERSK. W końcu mówi się: „Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku”, a tym krokiem może okazać się skorzystanie z programu Erasmus+.

Opiekun szkolny

Katarzyna Krawczyk

Kategorie: Aktualności

Skip to content