Choć do matury zostało im dokładnie 119 dni, to 132 abiturientów z II Liceum im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach już bawiło się na swojej studniówce.
Bal maturalny odbył się w eleganckich wnętrzach restauracji Panorama Tucholi w Bladowie, lecz ani odległość, ani deszczowa pogoda nie przeszkodziły licealistom w doskonałej zabawie. Tradycyjnie imprezę rozpoczęto polonezem. Każda z pięciu klas zatańczyła osobno, prezentując własną choreografię. Były też podziękowania, życzenia i wspólny toast szampanem. Przemawiała pani dyr. Jolanta Wróblewska, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Kornelia Żywicka oraz w imieniu klas czwartych – Kornelia Liszka.
Po oficjalnym rozpoczęciu, na wszystkich czekał ciepły posiłek. Dopiero po kolacji zabawa rozkręciła się na dobre. Szczególną popularnością cieszyła się belgijka – taniec, który towarzyszy młodzieży na wszystkich imprezach szkolnych. Maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi i nauczycielami nie schodzili z parkietu aż do 4 nad ranem.
Dominika Herbowska-Drejer