Tradycją naszej szkoły jest charytatywny Turniej Mikołajkowy, który odbył się 6 grudnia 2022 roku po raz dwunasty. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego. W tegoroczną edycję bardzo zaangażowali się przedstawiciele Nadleśnictwa Rytel, z którymi współpracujemy już od kilku lat przy akcji sadzenia lasu. W tym roku pieniądze zbieraliśmy na leczenie małego Grzesia, który cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Po uroczystym otwarciu przez panią dyrektor Jolantę Wróblewską wystąpiły dwie absolwentki naszej szkoły – Weronika Kowalska i Julia Kurszewska. Następnie rozpoczął się  „Mam Talent Show”, w którym wystąpili: Maja Czurejno, Kornelia Lemańczyk i Wiktoria Rekowska, Weronika Siegmiller, Karolina Lewińska, Julia Windorpska, Kinga Kitowska, zespół Barka Barka z mamą Janka, Maja Szmaglińska, Aleksy Uske i Mikołaj Skrzypczak oraz Bogna Knuth. Zwycięzcą I edycji konkursu został zespół Barka Barka z mamą Janka z utworem „Morskie Opowieści”. W wyłonieniu laureata wzięła udział młodzież głosująca poprzez formularz na MT wykonany przez Oliwera Wiśniewskiego. W dalszej części turnieju odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją dziewcząt i chłopców  II LO a drużyną Nadleśnictwa Rytel. Lepsi okazali się goście. Nauczyciele  oraz młodzież chętnie kupowała pyszną kawę, herbatę, ciasto oraz bigos, zasilając zbiórkę.  Główną atrakcją była zabawa fantowa, w której każdy los wygrywał. Szkolna gazetka przygotowała specjalne wydanie świąteczne, z którego dochód przeznaczono na pomoc dla Grzesia. Podczas  wydarzenia można było wziąć udział w akcji fundacji DKMS „Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach”. Część klas, zamiast kupowania sobie prezentów mikołajkowych, przekazała  pieniądze na zakup sprzętu do rehabilitacji. Łącznie udało się zebrać 9395 zł. Kolejny raz społeczność II LO udowodniła, że ma wielkie serce. Więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie w kolejnym wydaniu gazetki „Świętopełek”.

Szczególne podziękowania należą się darczyńcom, którzy podarowali nam dary na loterię fantową:

    Jeden z najgłębszych sukcesów życia polega na tym, że tylko to wszystko co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.

                                                                                                  Lewis Carroll

MaTrial Lichnowy

Biedronka Grudziądź

Mostostal

Sklep Spożywczo -Przemysłowy „Karmell”

Hania Hair Academy

HairDesign

Studio fryzur Arleta

Studio Fryzur Zosia ul Ogrodowa

Pracownia Fryzjerska Anna Czyrek

L’Oreal Professionnel ul .Młyńska

Zosia Studio Fryzur ul Wysoka

Barbershop

Sklep Kaba

Sklep „Aniołek”

Sklep Papierniczy ul. Tadeusza Kościuszki

Frantyl Chojniczki

Gabinet Kosmetyczno-Fryzjerski ul. Mestwina

Kosmetyka refleksologia Małgorzata Galan

Związek Zawodowy Solidarność

Bar „Siódemka”

Restauracja PIĄTKA ul. Sukienników

Kebab Center ul. Kościuszki

Pizzeria Luciano

Laguna

Da Grasso

Bazylia

Skiba

Ginter

Hegard

Starostwo Powiatowe

Zaborski Park Krajobrazowy Charzykowy

Nadleśnictwo Rytel – Lasy Państwowe

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Bank Spółdzielczy ul.Kościuszki

Spływy 24 Olgierd Blaumann

Laboratorium Pawłówko ul.Bydgoska

Panorama Tuchola

Dziękujemy również uczniom, którzy wsparli naszą loterię

Paula Zalewska 1c

Aleksandra Kuklewska 3c

Michał Stupałkowski 1d

Mateusz Grabowski 1c

Kinga Leszczyńska 4c

Agata Bamberska 1a

Amelia Jagielska 3b

Mateusz Wojciechowski 2b

Amelia Nowak 3b

Liliana Klonowska 2e

Julia Gawin 2a

Julia Adasik 2a

Agata Synoradzka 2a

Aleksandra Meyer 2c

Kinga Klonowska 3c

Paweł Borzyszkowski 3c

Tomasz Jażdżewski 1b

Aleksandra Mindak 4d

Paulina Beherendt 4b

Paulina Jeżewska 4b

Zapraszamy do galerii zdjęć.

https://drive.google.com/drive/folders/1V_25gBQ002K6kZsoEtKT2OtGtrrx08zW?fbclid=IwAR3csbMd1Adax66piEUoJLtKriJ03k99DdpKMPABv_YC-wOk9qMbSnK2M2I

https://drive.google.com/drive/folders/1nLkc5QUknGwSkV7Rfnn7PkSH0gtbZQNF?fbclid=IwAR25NUF1K-dyn5gHZc2nATRdm25I8C8lrVdnH9Mdlr5vJ04OC3E9gxd5r20

Kategorie: Aktualności

Skip to content