Chcąc obchodzić to Święto, nasza szkoła brała udział w kilku wydarzeniach.

      30 września klasa 2e z opiekunami Moniką Gancarz i Wojciechem Krajeckim, uczestniczyła w seminarium ” Dajmy drzewom prawo!”. Zostało ono zorganizowane przez Stowarzyszenie Chojnicki Alarm dla Klimatu. Stowarzyszenie Przyjaciół Miejscowości Charzykowy „Charzy…” oraz Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach. W ramach tego seminarium wysłuchaliśmy wykładu dr hab. inż. Edyty Rosłon-Szeryńskiej pt. „Fakty i mity na temat zagrożeń, jakie stanowią drzewa w przestrzeni zorganizowanej.”

      Kolejny tydzień to współpraca z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, z którym bierzemy udział w programie mającym na celu zwalczanie gatunków inwazyjnych oraz poszerzanie wiadomości mieszkańców na ich temat. Dyrekcja Parku przekazała nam sadzonki roślin, które posadzone zostały na trawniku naszej szkoły w miejsce gatunków inwazyjnych. W usunięciu rdestowca ostrokolczystego pomagali chłopcy z klasy 2b, a następnie klasa 2e brała udział w wykładzie prowadzonym przez panią Justynę Lipińską – pracownika Zaborskiego Parku Krajobrazowego, na temat właśnie różnych gatunków inwazyjnych. Należą do nich m.in. stonka ziemniaczana, moczarka kanadyjska, niecierpek gruczołowaty i drobnokwiatowy, rdestowiec ostrokolczysty, kolczurka klapowana, nawłoć kanadyjska, barszcz Sosnowskiego i Mantagazziego, róża pomarszczona, norka kanadyjska, szop pracz, jenot, rak pręgowany, jeleń sika czy dąb czerwony.

Kategorie: Aktualności

Skip to content