W dniu dzisiejszym zaczęliśmy przygotowania do Turnieju Mikołajkowego. O godzinie 11.00 w ramach lekcji wf z klasami II a ,II c wyruszyliśmy pieszą wycieczką do Klawkowa na zbiór żołędzi. Celem naszego wyjścia jest późniejsze sadzenie kolejnego lasu II LO w Chojnicach( pierwszy już rośnie na terenie leśnictwa Spierwia).Żołędzie ,które dzisiaj zbieraliśmy ok 200 kg zostały zawiezione do szkółki leśnej gdzie zostaną poddane selekcji i w czasie późniejszym posłużą nam jako sadzonki .

Na miejscu przywitali nas panowie z Nadleśnictwa Rytel .Po szybkim instruktażu pana leśniczego ,jak ma wyglądać nasza akcja , przystąpiliśmy do pracy.

Podczas pracy wszyscy dobrze się bawili. Czas szybko minął. Nim się obejrzeliśmy nasze wiaderka pełne były po brzegi.

W ramach podziękowań zostaliśmy poczęstowani pyszną grochówką. Na koniec naszej wycieczki zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć razem z panami z nadleśnictwa. Szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Bez wątpienia spędziliśmy czas bardzo przyjemnie ,pożytecznie i aktywnie ( zrobiliśmy pieszo 10 km).Uczniowie z uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły.

Z zebranych żołędzi będziemy sadzić wyżej wspomniany las w najbliższym czasie ( szczegóły przedstawię wkrótce po wcześniejszym omówieniu szczegółów z dyrekcją).

Podsumowanie akcji odbędzie się podczas Turnieju Mikołajkowego.

Opiekunowie: Sylwia Struś ,Leszek Plata dziękują młodzieży za zaangażowanie oraz nauczycielom j. angielskiego, historii, geografii za wyrozumiałość.

Ze sportowym pozdrowieniem Leszek Plata

Kategorie: Aktualności

Skip to content