Dlaczego warto przyjść właśnie do nas?

Jesteśmy szkołą przyjazną uczniowi – kameralną, nastawioną na Twój rozwój. Kształcimy na bardzo wysokim poziomie, efektem czego są wysokie wyniki maturalne oraz laury olimpiad i konkursów przedmiotowych. Absolwenci II LO studiują na najbardziej prestiżowych uczelniach w Polsce i za granicą. Po raz kolejny już nasza szkoła, zajmując 17 miejsce w woj. pomorskim i 251 w Polsce, jako jedyne liceum w powiecie otrzymała srebrną tarczę w Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika „Perspektywy”.

Nasza szkoła to nie tylko nauka, mamy też czas na odpoczynek – organizujemy kawiarenki literackie, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki turystyczno-krajoznawcze w Polsce i za granicą, imprezy szkolne, a dla Was – pierwszaków – otrzęsiny na świeżym powietrzu. Tradycją jest coroczne zimowisko organizowane w czasie ferii zimowych oraz charytatywny Turniej Mikołajkowy.
 W ofercie szkoły są różnorodne pozalekcyjne zajęcia przedmiotowe oraz inne formy aktywności między innymi grupa teatralna czy gazetka „Świętopełek” (tworzona w całości przez uczniów i na bieżąco komentująca życie szkoły). Swoje sportowe pasje możecie realizować w szkolnych drużynach, trenując w nowym budynku sali gimnastycznej.

Nasza oferta na rok szkolny 2022/2023.

W każdej klasie językiem wiodącym jest j. angielski realizowany na poziomie rozszerzonym
(j. niemiecki – w przypadku co najmniej 7 uczniów w grupie). Jako drugi język do wyboru język hiszpański, niemiecki lub angielski.

KlasaPrzedmioty wiodąceLiczba miejsc.
Matematyczno – geograficznaMatematyka, geografia32
Matematyczno – fizycznaMatematyka, fizyka.
Informatyka w zastosowaniach.
32
Humanistyczna (pod patronatem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu)Język polski, historia.32
Biologiczno – chemicznaBiologia, Chemia64
Klasa humanistyczna.
Klasa matematyczno-geograficzna.
Klasa matematyczno-fizyczna.
Klasa bilogicno-chemiczna.
Języki obce.
Zajęcia sportowe.
Gazetka
Atrakcje
Kategorie: Rekrutacja

Skip to content