8 kwietnia w Tucholi odbył się XIII Tucholski Konkurs Języka Angielskiego, w którym wzięły udział 3 osoby z naszej szkoły wyłonione w czasie kwalifikacji.

Do konkursu przystąpili uczniowie z 8 szkół z województwa pomorskiego i pomorsko-kujawskiego. Test obejmował zagadnienia gramatyczne, a także zaawansowane wyrażenia leksykalne, sprawdzał też znajomość wiedzy o krajach anglojęzycznych. Do drugiego etapu zakwalifikowano 6 uczniów, ich zadaniem było zaprezentowanie wypowiedzi ustnej na wylosowany temat.

Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy informację, że uczeń naszej szkoły, Adam Paprocki z klasy IIB, wykazał się najlepszą wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Natomiast uczennica klasy IIIBG, Izabela Szalska, zdobyła II miejsce. Uczennica pana Michała Markowskiego otrzymała nagrodę pieniężną w uznaniu za swoje umiejętności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza Izie i Jej Nauczycielowi Języka Angielskiego!

Kategorie: Aktualności

Skip to content