Czy mamy zbyt wysokie oczekiwania wobec  naszych bohaterów?

Czy bohaterem można nazwać osobę, która wpisała się w historię, ma wielkie zasługi dla ludzkości a jej nazwisko widnieje w encyklopediach i podręcznikach? A może to zwyczajni ludzie wokół nas, zmagający się z codziennością, niezapominający jednak o potrzebach innych?

Z takimi dylematami zmierzyli się uczniowie naszej szkoły podczas konkursu krasomówczego w języku angielskim, który  odbył się na Uniwersytecie Gdańskim. Do eliminacji regionalnych przeszli: Jakub Kos (2a), Kinga Kitowska (2e), Marta Łapka (1a), Szymon Tomczyk (1c). Mimo że nikt z wymienionych osób nie będzie nas reprezentował na szczeblu krajowym, wysiłki naszych uczniów zostały dostrzeżone. Jury wyróżniło ujęcie tematu przez Martę i Kubę.

Według Kuby Churchill mimo swoich wad i słabości zasługuje na uznanie. Przytaczając słowa premiera  przyznał również, że „wszystkie wspaniałe rzeczy są proste (…)” i to właśnie w prostocie Marta dostrzegła heroizm osób, które nas otaczają. Według niej bohaterowie to zwykli ludzie, których czyny potrafią zainspirować i motywować do samodoskonalenia.

Po każdym wystąpieniu, publiczność miała okazję zadawać pytania autorom prezentacji, z czego chętnie skorzystali nasi uczniowie. Po konkursie Jury udzieliło cennych wskazówek podczas indywidualnych konsultacji.

Wszystkim gratulujemy odwagi, wysokiego poziomu językowego i liczymy na udział w kolejnej edycji konkursu. 

Kategorie: Aktualności

Skip to content