Młodzi poloniści z II LO jak co roku pokazali, co potrafią. Aż 17 osób zakwalifikowało się do etapu okręgowego LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Warunkiem dostania się do drugiego etapu olimpiady było napisanie 15-stronicowej pracy na jeden z wybranych tematów. Uczniowie naszej szkoły dokonywali różnych wyborów – pisali o wartościach uniwersalnych w dawnej literaturze, analizowali nowoczesność romantyków, porównywali bowaryzm z czytaniem ksiąg zbójeckich, opowiadali o początkowym etapie rozwoju poezji skamandrytów, interpretowali archetypy biblijne, diagnozowali współczesny teatr. Wśród uczestników etapu okręgowego w okręgu gdańskim uczniowie II LO stanowią 17%.

            Teraz przed nimi etap złożony z kilku części – będą pisać rozprawkę problemową lub interpretację, test z nauki o języku, a jeśli z tej opresji wyjdą zwycięsko, zostaną przepytani na egzaminie ustnym.

            Reprezentować nas będą Julia Fryca z klasy IIIE, Dominika Lella i  Wiktoria Lemańczyk z klasy III D,  Jagoda Trzebiatowska z klasy III A, Julia Kierska, Zuzanna Olszewska i Milena Karkocha z klasy II A, Zofia Grabowska z klasy II E, Marta Kostrzewska i Maksymilian Tachasiuk z klasy II Eg, Liwia Walczak z klasy I D, Martyna Modrzejewska i Marta Zachwieja z klasy II Dg,  Marianna Jarzyna i Zofia Pestka z klasy II Bg, Katarzyna Sołtysiak z klasy II B, Marta Las z klasy II Cg

            Trzymamy kciuki za wszystkich!

Kategorie: Aktualności

Skip to content