Dnia 25.11.2020 w Chojnickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Smogowi mówimy stop”. Trzy pierwsze miejsca w konkursie zdobyły uczennice naszego liceum: Dominika Orlikowska i Wiktoria Lemańczyk z klasy IIId (I miejsce)  Julia Skwierawska z klasy Ie (II miejsce) oraz Oliwia Pecyna z klasy IIe (III miejsce). Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Chojnicki Alarm dla Klimatu”. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli nagrać filmik krótkometrażowy o tematyce dotyczącej przyczyn powstawania smogu i związanych z nim zagrożeń. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na przyczyny zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, rozbudzenie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia jakie niesie ze sobą smog. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w konkurs, a laureatkom jeszcze raz gratulujemy.

Wojciech Krajecki

Kategorie: Aktualności

Skip to content