Wczorajszy dzień 9 uczennic II LO spędziło na Wydziale Filologii Polskiej w Gdańsku. W gronie kolegów i koleżanek (głównie ze szkół trójmiejskich) zmagało się z zadaniami pierwszej części etapu okręgowego jubileuszowej, bo pięćdziesiątej już, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Aby przystąpić do tej części zawodów dziewczyny niemal cały pierwszy semestr poświęciły na napisanie pracy argumentacyjnej, która – jeśli została pozytywnie oceniona przez komisję OLiJP w Gdańsku – otworzyła im drogę do dalszej rywalizacji.
Sobotni etap wymagał od dziewczyn napisania szeroko zakrojonej rozprawki i rozwiązania testu z zakresu nauki o języku i poetyki. Teraz nerwowy czas oczekiwania na wyniki, a potem – mamy nadzieję – drugi etap polegający na egzaminie ustnym. Jego pomyślne przejście skutkuje kwalifikacją do zawodów centralnych.
Trzymamy kciuki za Olę Prądzyńską, Martę Leszczyńską i Anię Słomińską – z klasy III A, Polę Paurowską z III C, Wiktorię Lemańczyk z II D, Julię Frycę z II E, Jagodę Trzebiatowską i Alicję Kropidłowską – z II A oraz Olę Jażdżewską z I Cg.

Kategorie: Aktualności

Skip to content