Nasza szkoła została zaproszona do akcji „Nakrętkami ratujemy Świat i Słuch”, którą zainicjowało i prowadzi Stowarzyszenie – Słyszeć bez Granic.
Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek od butelek z napojami i przekazywaniu ich do recyklingu. Uzyskane w ten sposób fundusze zasilą Bank Aparatów Słuchowych. Taki bank wypożycza aparaty małym dzieciom, oczekującym na wszczepienie implantu ślimakowego.
Oprócz głównego celu tej akcji (czyli pomoc niedosłyszącym dzieciom), jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców powiatu chojnickiego poprzez zbiórkę i segregację elementów plastikowych.
W związku z tym obok pojemników na śmieci pojawią się pięciolitrowe butelki, do których wszyscy wrzucamy nakrętki. Jeśli będziecie mieli większą ilość nakrętek, proszę je przynosić do sali nr 8.
Oczywiście dla najbardziej zaangażowanych uczniów przewidziane są nagrody, oczywiście bierzemy udział w konkursie, który polega na zebraniu jak największej ilości nakrętek przez szkołę, ale chyba wygramy wszyscy jeśli pomożemy choć jednemu dziecku i aktywnie zaczniemy segregować śmieci.

Kategorie: Aktualności

Skip to content