WYJAZD NA POMORSKIE WARSZTATY NAUKOWE – ZDOLNI Z POMORZA

         W dniach 8 -13.09.2019 odbyły się Pomorskie Warsztaty Naukowe organizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, w których licznie brali udział „Zdolni” z II LO w Chojnicach.

         Warsztaty rozpoczęły się zakwaterowaniem w akademiku w niedzielę wieczorem. Następnie od poniedziałku aż do piątku młodzież brała udział w zajęciach poświęconych dziedzinom projektu – Matematyce, Fizyce, Chemii, Biologii i Kompetencjom Społecznym. Do południa odbywały się wykłady na dany temat a po południu oprócz czasu wolnego uczestnicy mogli brać udział w wybranych przez siebie, specjalnie przygotowanych blokach zajęć, np.: programowanie gier, spotkanie podróżnikiem, drukowanie 3D etc. 

         Oczywiście żeby nikt nie pomyślał, że „Zdolni” tylko się nudzili i uczyli… Wykładowcy wiedzieli jak zaciekawić tematem, a jeśli nie tematem to ich charyzma sprawiała że chciało się ich słuchać. W przerwach pomiędzy wykładami a zajęciami popołudniowymi zorganizowane zostały wyjścia do muzeów (Dom Uphagena, Europejskie Centrum Solidarności, i Muzeum II Wojny Światowej) i kina oraz na musical „Hairspray” do Teatru Muzycznego w Gdyni.

         Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że warsztaty bardzo im się podobały i z chęcią pojechaliby na nie jeszcze raz.

Kategorie: Aktualności

Skip to content