W dniu 31.01.2019 odbył się I etap XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje”.

Punktualnie o godz. 10.00 uczniowie zasiedli do rozwiązywania testu, w którym znalazło się 20 pytań m.in. z zakresu funkcjonowania straży gminnych, samorządności, prawodawstwa, udzielania pierwszej pomocy. Na udzielenie odpowiedzi uczestnicy mieli 45 minut. W Chojnicach w I etapie Olimpiady udział wzięło 147 uczniów.

Z naszej szkoły do II etapy zakwalifikowało się 18 uczniów. Są to Dąbrowska Dominika, Lewicka Wiktoria, Miszewska Wiktoria, Drążkowski Dominik, Dziennik Amelia, Dziennik Michalina, Kuhn Julia, Susło Maja, Czarnowska Oliwia, Zawada Szymon z klasy Ie; Lella Dominika, Wojciechowska Roksana, Araszewski Bartłomiej z klasy Id; Myszkowski Mikołaj, Niemczewski Pascal z klasy Ib; Olszuk Patrycja, Mazurkiewicz Katarzyna, Mrówczyński Jeremi z klasy Ia.

Kolejny etap odbędzie się 28.02.2019 r.

Zwycięzca XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie otrzyma między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. 
Organizatorami XII Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizują straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.. Partnerem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kategorie: Aktualności

Skip to content