Aż szesnastu uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Są to Katarzyna Zdebska, Nikol Gorelikowa, Zofia Dalke, Łucja Konieczna, Paulina Śliwińska, Julia Wittbrodt z klasy III A; Anna Słomińska, Marta Leszczyńska i Kinga Bartkowiak z klasy II A; Weronika Gądek z klasy III E; Antonina Biesek z klasy III B; Natalia Fryca i Zuzanna Lewińska z klasy II B; Pola Paurowska z klasy II C; Alicja Kropidłowska z klasy I A oraz uczeń klasy III C – Jacek Zakrzewski. Olimpijczykami opiekują się nauczyciele języka polskiego – Dorota Osowicka, Hanna Szypryt – Nowicka i Marcin Szopiński.

Olimpiada składa się z trzech etapów. Etap szkolny wymagał od zawodników napisania prac konkursowych, które przez komisję szkolną kierowane były do zawodów II stopnia, a następnie oceniane przez członków Komitetu Okręgowego OLiJP w Gdańsku. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do zawodów II stopnia, już wkrótce wezmą udział w eliminacjach okręgowych w Gdańsku. Najwyżej ocenieni kandydaci będą mieli szansę na zaprezentowanie się w etapie ogólnopolskim w Konstancinie. W zeszłym roku troje uczniów z naszej szkoły zdobyło tytuł finalisty OLiJP, uzyskując tym samym wynik 100 % z matury z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Wszystkim olimpijczykom bardzo gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Kategorie: Aktualności

Skip to content