Tuż przed Bożym Narodzeniem (w piątek, 21 grudnia), jak co roku, mieliśmy okazję oglądać przedstawienie jasełkowe. W tym roku spektakl został przygotowany przez panią Hannę Szypryt-Nowicką i w związku z tym dość mocno odbiegał od jasełkowego standardu. Nie było Heroda, trzech mędrców, zwierząt,  z jasełkowych klimatów pozostali tylko bohaterowie główni (Maryja, Józef i Dzieciątko) i to w rolach drugoplanowych.

            Przedstawienie „Gdzie ludzie mają swoje serca” składało sie z trzech paralelnych części osadzonych w świecie współczesnym – była historia bezdomnych pijaczków, dzieci z sierocińca i młodej pary „w ciąży”. Całość spajał motyw kolei, która wszystkich bohaterów zawiozła nieoczekiwanie do Betlejem.

            Atrakcją spektaklu było wykorzystanie elementów filmowych nagranych na chojnickim dworcu PKP i multimedialej scenografii oraz piosenek ułożonych specjalnie na tę okazję przez pana Wiesława Kiszewskiego wykonanych przez ukonstytuowany na okoliczność przedsięwzięcia zespół muzyczny (pianino, gitara, wokal). Nowe współgrało więc ze starym: epizody sceniczne towarzyszyły filmowym i przeplatały się ze swoistymi stasimonami (rodem z antycznego teatru).

            Na scenie i w filmie pojawili się uczniowie klas IId (Julia, Kasia, Ala, Bartek, Mateusz), Id (Adam, Hubert, Dominika, Jakub), Ic (Mariusz), Ib (Nikodem i Nikodem), IIc(Victoria), w reżyserce pracowała Zuzia z IId, a film powstał dzięki Kasi z IId.

            Spektakl zaprezentowano na deskach nowo otwartego Chojnickiego Centrum Kultury. Doraźna Grupa Teatralna dziękuje za pomoc panu akustykowi z ChCK-u.

Kategorie: Aktualności

Skip to content