6 grudnia br. na hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chojnicach odbył się X Turniej Mikołajkowy II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Andersa w Chojnicach. Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski pod opieką p. Joanny Jaśtak, a koordynatorką całego przedsięwzięcia była p. Karolina Sokołowska-Hain.

Już po raz piąty myślą przewodnią turnieju było hasło „Gramy dla Szymona” i wszystkie podejmowane działania łączył jeden bardzo ważny cel – pomoc rodzinie Szymona, ucznia naszej szkoły, który kilka lat temu uległ tragicznemu wypadkowi. To dla niego i z myślą o nim, poruszeni nieszczęściem, które go spotkało, postanowiliśmy działać. Każdy chciał dać coś od siebie. Wiele klas zrezygnowało z robienia sobie prezentów świątecznych, przeznaczając zebrane pieniądze na wspomniany cel. Przedstawiciele wszystkich klas brali też udział w nagrywaniu świątecznej płyty, która ukazała się dzięki bezinteresownej pomocy Jakuba Wojtali i życzliwości p. Michała Karpiaka. Dochód z jej sprzedaży znacznie wpłynął na wynik naszej zbiórki.

Tego dnia nasze oczy i uszy cieszyły liczne występy artystyczne uczniów II LO. Zaangażowanie wykonawców, a także wysoki poziom ich występów utwierdziły nas w przekonaniu, że „Anders” to prawdziwa kopalnia talentów i ludzi dobrej woli!  Wśród rozmaitych atrakcji nie zabrakło również konkurencji sportowych oraz rywalizacji uczniów z nauczycielami. Przedstawiciele grona pedagogicznego z dużym dystansem podeszli do osobliwych konkurencji, jakie dla nich przygotowaliśmy.

Na turnieju można było spróbować  domowych wypieków, gofrów, czekoladowego fondue, świątecznego bigosu. Licytowaliśmy też obrazy wykonane przez uczniów naszej placówki.

Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której dzięki hojności sponsorów każdy los wygrywał. Na koniec imprezy św. Mikołaj wraz z przepięknymi Śnieżynkami poprowadzili lekcję tańca do melodii hitu „Skibidi”.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie i wsparcie. Dzięki Wam, mimo ogromu pracy, była to wspaniała zabawa i znakomita okazja do integracji całej społeczności szkolnej! Przede wszystkim jesteśmy wdzięczni sponsorom za ofiarowanie fantów do loterii. Byli to:

 

Estetic Studio Urody – Justyna Szupke-Porożyńska,

 Piekarnia-Cukiernia Kropek Piotr Kropidłowski,

Biedronka Grudziądz,

Studio Urody Alicja,

pizzeria „Laguna” Chojnice,

pizzeria & restauracja „Bazylia” Chojnice,

Atelier Fryzjerskie Teresa Zalewska,

 EstiCliniq Klinika Kosmetologii & Trychologii,

Powiatowa Bursa Szkolna w Człuchowie Andrzej Piworowicz (lodowisko)

kino Kingsajz Chojnice,

 hotel i restauracja Pod Jeleniem w Rudzkim Moście,

 Dom Handlowy Resler Chojnice,

 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komo,

TRANSMAR Mariusz Kłopotek Główczewski,

MaxJet Chojnice,

POLIPOL MEBLE Chojnice,

Mart Kamień Krajeński,

 PASCAL Chojnice,

Fitnex Sport Club Chojnice,

Aquapark Centrum Park Chojnice,

Żaluzje Rolety Dama Chojnice,

pizzeria Da Grasso,

 kebab Izmir,

Urząd Miasta i Gminy Debrzno,

Fitness Club KaNaMa,

Bistro Cafe Widokowa Chojnice,

 Salon Fryzjerski HANIA Chojnice.

Osobne podziękowania należą się naszym gościom: Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Sępólna Krajeńskiego oraz Kaszubskiemu Zespołowi Folklorystycznemu „Krebane”, którzy swoimi występami uświetnili ten dzień.

Po raz kolejny członkowie armii Andersa udowodnili, że stać nas na wiele, a święta nie są tylko po to, by brać, ale przede wszystkim by dawać i dzielić się tym, co mamy. Wcale nie trzeba wiele, żeby zjednoczyć się  i działać w słusznej sprawie. Wspólnie udało nam się wyczarować prawdziwie magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Chcieć – to znaczy móc. Razem udało nam się zebrać dla Szymona 11.226,20 zł!!! Tym samym pobiliśmy dotychczasowy rekord z 2015 r.,  który wynosił 7.832,44 zł. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy!

Zofia Rajzer – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego II LO

Zuzanna Lewińska – sekretarz Samorządu Uczniowskiego II LO

Kategorie: Aktualności

Skip to content