Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zebrali się w Kawiarence Literackiej. Odbyła się ona 29.11. Byli i ci, którzy chcieli swoje  talenty zaprezentować, i ci, którzy chcieli tych talentów wysłuchać.

Wprowadzenie wykonał Mateusz z grupy muzycznej „Momento”. Nawiązywało ono do książki „Trans-Atlantyk” oraz jej analogii do współczesnej Polski. Następnie grupa naszych artystów zagrała i zaśpiewała dla nas kilka utworów Jacka Kaczmarskiego. Były to m.in.: „1788”, „Antylitania na czasy przejściowe” oraz „Kantyczka z lotu ptaka”. Momento umilało nam cały wieczorek. Swój talent zaprezentowała m. in. Martyna Cierpisz z utworem „Mury” Jacka Kaczmarskiego, Julia Kuhn z klasy 1e  zaśpiewała i zagrała na ukulele pt. „Takiego chłopaka” grupy Mikromusic. Przybył do nas też absolwent naszej szkoły – Filip Weltrowski. Zjawił się on, aby podzielić się z nami swoimi wierszami, zmotywować uczniów, aby czasami spróbowali coś napisać i starali się nie porzucać poezji w chwili kryzysu, a raczej spróbowali go zwalczyć pisząc chociażby wiersz o kryzysie. Filip zaprosił też do przeczytania kilku wierszy swojego kolegę – Radka Gintra.

A.P-L.

Kategorie: Aktualności

Skip to content