Uczniowie II LO w Chojnicach uczestniczyli w konkursie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na dopisanie ciągu dalszego wybranej sztuki Szekspira. „Lira Szekspira – czyli ciąg dalszy” była konkursem kreatywnego pisania i dla uczniów chojnickiej szkoły okazała się wielkim zwycięstwem. Prace oceniało jury: prof. Ewa Nawrocka, Daniel Odija i Michał Pruszak. Ostatecznie przyznano 3 wyróżnienia i 10 nagród, a uczniowie chojnickiego liceum zdobyli 1 wyróżnienie i 6 nagród, czym zasłużyli na wielkie brawa.

16 października w sali 44 II LO organizatorzy wręczyli uczniom nagrody, a wyróżnione prace zostały odczytane przez aktorów Teatru Wybrzeże (Marzena Nieczuja-Urbańska i Robert Ninkiewicz).

Nagrodzone uczennice to:

Pola Paurowska  za pracę na podstawie Poskromienia złośnicy (za dowcipne i twórcze odwrócenie sytuacji Szekspirowskiego oryginału oraz za bardzo świadome nawiązania i zabawę oryginalnym tekstem)

Marcelina Młodzik za pracę na podstawie Poskromienia złośnicy (za przyjęcie formuły dziennika, wykorzystanie zabawy z czasem i onirycznością narracji oraz przełamanie pewnego modelu postrzegania rzeczywistości, popularnego w odczytaniach proponowanych przez innych uczestników konkursu)

Aleksandra Miloch z II Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach za pracę pt. Hamlet niepogrzebany (za dobrze i z dużą wrażliwością napisaną pracę, zręcznie przeplatającą narrację z dialogami, dobre wyeksponowanie i pogłębienie psychologiczne postaci Horacego)

Antonina Biesek za Akt V, scena III “Hamleta (za oddanie głosu jednej z bardzo ważnych postaci dramatu, za stworzenie spójnej kontynuacji tekstu Szekspirowskiego, praca doskonała językowo)

Zosia Dalke za pracę pt. Burza (za stworzenie relacji między współczesnymi konwencjami literackimi a tekstem sztuki, nadanie nowej roli bohaterom oraz za stworzenie niezwykłego, pełnego klimatu, nastroju świata przedstawionego)

Natalia Fryca za pracę pt. Ciąg dalszy Poskromienia złośnicy (za poruszenie tematu świadomości doświadczania przemocy domowej i leczniczej roli akceptacji, za wyraziste zarysowanie motywów psychologicznych w realiach rodzinnych, roli zamknięcia, ucieczki, lęku i ceny za własną wolność)

Zuzanna Lewińska  wyróżnienie za pracę na podstawie Poskromienia złośnicy (za zbudowanie pomostu, między współczesną dziewczyną, a bohaterką Szekspirowską, ciekawe spojrzenie na konstrukcję bohatera literackiego i zabawę tą konwencją)

 

link do relacji video na stronie Chojnice TV  

https://www.youtube.com/watch?v=T7MZb7sO6lg

Kategorie: Aktualności

Skip to content