Biegi przełajowe

Dnia 10 października pięknego jesiennego poranka w Lasku Miejskim w Chojnicach odbyły  się biegi przełajowe dziewcząt i chłopców, tzw. sztafeta. Pogoda sprzyjała wszystkim zawodnikom  , cudowny jesienny klimat ;-). Drużyna dziewcząt  oraz chłopców 2LO po walce  zajęła II  miejsce.

Reprezentacja dziewcząt składała się z 11 zawodniczek :Monika Szymanowicz 3f, Agata Pestka 2b, Julia Niesiołowska 2a, Jagoda Kubiak 3e, Aurelia Gierszewska 1c, Agata Rekowska1b, Wiktoria Rekowska 2a, Olga Stanisławska 1d, Aleksandra Sadowska 1a, Amelia Dziennik 1e, Michalina Dziennik 1e.

Kadra chłopców składała się z 11 zawodników: Paweł Czapiewski 2b, Nikodem Kosiedowski 1b, Mikołaj Myszkowski 1b, Konrad Gostomczyk 2b, Mateusz Grzempa 1b, Mikołaj Grzempa 3c, Szymon Jawdyk 1c, Patryk Lemańczyk 2d, Konrad Lewiński 2b, Nikodem Nawrocki 2c, Hubert Kiżewski 2a.

Dziewczęta biegły na 800m ,chłopcy musieli pokonać dłuższy dystans , było to 1000m , ale dla naszych wysportowanych uczniów to nie był żaden problem , świetnie sobie poradzili i bez trudu pokonali przeznaczoną dla nich trasę

Rywalizacja na trasie wzbudziła wielkie emocje przede wszystkim pierwszoklasistom , którzy po raz pierwszy mieli  okazje reprezentować naszą szkołę w sportowym wydarzeniu. Wszystkim zależało na ukończeniu sztafety  na I miejscu. W obu drużynach było chwilowe prowadzenie , jednak i tak drużyna z Liceum Filomatów okazała się silniejsza . Pomimo tego nasi reprezentanci byli dumni z zajętego miejsca na podium. Liczymy na to , że za rok wskoczymy o poziom wyżej.

Tekst:  Aleksandra Sadowska

 

 

Kategorie: Aktualności

Skip to content