III miejsce w województwie Andrzeja Niegolewskiego.

Uczeń naszego liceum Andrzej Niegolewski zajął III miejsce w województwie w Pomorskiej Lidze Zadaniowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Pomorska Liga Zadaniowa swoim zasięgiem obejmuje całe województwo pomorskie. Uczniowie mogą rywalizować z następujących przedmiotów: matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii oraz przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne (język polski, historia, filozofia).

Celem konkursu jest między innymi popularyzacja przedmiotów ścisłych i rozwijających kompetencje społeczne, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wspieranie ich uzdolnień kierunkowych.

Etap pierwszy (szkolny) polegał na rozwiązaniu pakietu zadań i problemów chemicznych. Zadania oceniała Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora szkoły. Uczniowie, którzy zdobyli ponad 70% zostali zakwalifikowani do etapu drugiego. Na II etapie zestaw konkursowy z każdego z przedmiotów składa się z pięciu zadań, które uczeń wykonuje samodzielnie. Uczestnik II etapu zobowiązany był przesłać wykonane zadania poprzez portal „Zdolni z Pomorza” Prace uczniów na III etapie konkursu sprawdzają eksperci, powołani przez Wojewódzkiego Koordynatora Konkursu.

Nagrody najlepsi uczniowie otrzymają podczas uroczystej gali Zdolnych z Pomorza, która odbędzie się 18 czerwca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jeszcze raz gratulujemy Andrzejowi sukcesu.

                                               Wojciech Krajecki

Kategorie: Aktualności

Skip to content