Obchody 75 rocznicy powstania w getcie warszawskim

            19 kwietnia przypadła 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji w uczniowie II LO wysłuchali ciekawego wykładu prof. Tomasza Kawskiego (Uniwersytet Jana Kazimierza w Bydgoszczy) na temat genezy i przebiegu Zagłady.

Profesor został zaproszony do naszej szkoły w ramach projektu prowadzonego przez Chojnicki Klub Tygodnika Powszechnego. Mówił o społecznym i geopolitycznym podłożu holokaustu, ośrodkach eksterminacji położonych na ziemiach polskich i stosowanych przez nazistów sposobach wyłączania Żydów z życia społecznego.

            Projekt, do udziału w którym nasza szkoła została zaproszona przez Klub Tygodnika Powszechnego, przewiduje także spotkanie ze świadkiem Zagłady, wizytę w Muzeum Stutthof oraz warsztaty dla nauczycieli.

            Uczniowie II LO upamiętniają również wydarzenia związane z Zagładą  między innymi poprzez udział w akcji KROKUS prowadzonej przez krakowskie Muzeum Galicja. W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, trawniki przyszkolne zażółciły się sadzonymi w ramach tej akcji krokusami.

Kategorie: Aktualności

Skip to content