12 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbył się finał XIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Po raz kolejny w tym roku szkolnym z dobrej strony zaprezentował się uczeń klasy III A – Patryk Syngierski, który przed miesiącem uzyskał tytuł laureata szóstego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP, a tym razem zajął drugie miejsce.

Konkurs składał się z dwóch etapów.  Do etapu powiatowego przystąpiło 350. uczniów, a prawo startu w finale konkursu uzyskało 70. z nich, w tym Patryk Syngierski, który okazał się najlepszy w powiecie chojnickim.

W finale XIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym uczestnicy musieli się zmierzyć z 55. pytaniami o różnym stopniu trudności. Nasz uczeń dobrze odpowiedział na 51 z nich, co pozwoliło mu wziąć udział w dogrywce o zwycięstwo, w której jednak minimalnie lepszy okazał się jego rywal.

Warto wspomnieć, że dla laureatów tego konkursu przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Patryk Syngierski za zajęcie drugiego miejsca otrzymał 2 tysiące złotych. Nagrodą o tej samej wysokości uhonorowana została także pani Edyta Gryl, która przygotowywała naszego ucznia do konkursu. Taką samą kwotę nasza szkoła będzie mogła przeznaczyć na pomoce naukowe.

Kategorie: Sukcesy

Skip to content