Upragniony indeks

 

Uczeń naszego liceum, Andrzej Niegolewski – wielki pasjonat chemii został laureatem konkursu „WYGRAJ INDEKS”. W tym roku szkolnym odbyła się jego XXII edycja.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. Etap pierwszy (szkolny) polega na rozwiązaniu zadań i problemów chemicznych, które przesyłane są do Dziekanatu Wydziału Chemii PG. Uczniowie, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu samodzielnie rozwiązują zadania na terenie Uczelni.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań chemią szerokiego kręgu młodzieży, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy poza szkołą i porównania jej z rówieśnikami z

różnych stron Polski, jak również możliwość bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem akademickim. Dyplom laureata uprawnia do przyjęcia na Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. Gratulujemy Andrzejowi i zachęcamy pozostałych uczniów, szczególnie zainteresowanych chemią do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

                                                                                                        Wojciech Krajecki

Kategorie: AktualnościSukcesy

Skip to content