Agata Pestka finalistką XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Stop smogowi”

W dniu 22.03.2018 r. w Starogardzie Gdańskim odbył się finał XI edycji ,,Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie”. W eliminacjach pierwszego etapu (7.12.2017 r.) wzięło udział 926 uczniów z 43 szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły przystąpili uczniowie klas: IB, IID i IIIA. Do drugirgo etapu dostało się ponad 500 uczniów, w tym siedmiu z naszej szkoły, natomiast do finału zakwalifikowało się tylko 25 uczniów. Agata Pestka, uczennica klasy pierwszej dostała się do ostatniego etapu, w którym musiała wykazać się wiedzą o smogu, niskiej emisji, ale także wiedzą chemiczną, pisząc pracę pt. ,,Spalanie odpadów komunalnych w piecu szkodzi Tobie i środowisku”. Jej głównym zadaniem było podniesienie świadomości ludzi na powyższy temat więc podjęła działania, takie jak: lekcje z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych, przeprowadzenie ankiet w swojej miejscowości i uświadamianie mieszkańców, akcje plakatowe ,
a także rozmowy i konsultacje z pracownikami Działu Gospodarki Przestrzennej.
Z pomocą opiekuna pani Elżbiety Kaczmarek uczennica Agata Pestka napisała pracę badawczą. 
Była jednym z najmłodszych uczestników, ponieważ dominowali uczniowie klas III i IV. Niektórzy z nich uczestniczyli już w finale tej imprezy wcześniej. Potem były długie oczekiwania na wyniki i wiele radości z 12 miejsca.
Gratulacje!

Kategorie: AktualnościSukcesy

Skip to content