Laureat VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

Patryk Syngierski z klasy III A uzyskał tytuł laureata VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP, organizowanej przez stowarzyszenie COPTiOSH. Nasz uczeń po wygraniu etapu wojewódzkiego, w rozegranym 3. marca na Uniwersytecie w Białymstoku finale konkursu zajął szóste miejsce.

Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i swoim zakresem obejmował zagadnienia związane z historią i wiedzą o społeczeństwie. Program tematyczny zawierał m.in. genezę demokracji w Polsce od czasów I Rzeczpospolitej, aż do obrad Okrągłego Stołu, a także wiedzę o obecnym funkcjonowaniu naszego kraju, o obowiązującym prawie oraz o prawach człowieka i stosunkach międzynarodowych.

Etap centralny Olimpiady składał się z trzech etapów: testu z zakresu programu stałego Olimpiady, testu z programu zmiennego (w tym roku: „III Rzeczpospolita za prezydentury Lecha Kaczyńskiego (2005-2010)”) oraz z quizu z udziałem publiczności, do którego zakwalifikowała się najlepsza dziesiątka uczestników.

Tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o III RP zwalnia naszego ucznia z postępowania rekrutacyjnego na wszystkich lub wybranych kierunkach studiów m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kategorie: Aktualności

Skip to content