Spotkanie z profesor Katarzynę Kuczyńską-Koschany

W piątek (10.11.2017r.) uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w zajęciach uniwersyteckich prowadzonych przez profesor Katarzynę Kuczyńską-Koschany z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tematem interpretacji porównawczych była ballada „Lilie” Adama Mickiewicza i wiersz Agnieszki Kuciak „Pani zabija pana” oraz wiersze Tadeusza Różewicza „Drzewo”, „Drewno” i „Na ścięcie drzewa”.

Pani profesor z widoczną pasją odnosiła się do tego co zaproponowali uczniowie, a także wskazywała to, czego nie zauważyliśmy. Kolejny raz mogliśmy poczuć się jak nasi starsi koledzy, studenci polonistyki. Były to drugie zajęcia z cyklu comiesięcznych spotkań w ramach współpracy naszej szkoły z UAM, która jest zaplanowana na 3 lata. Tym sposobem nasza szkoła dołącza do elitarnego grona szkół objętych patronatem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kategorie: Aktualności

Skip to content