Konkurs Public Speaking Competition

W ubiegły piątek (23.02) w Gdańsku dwóch naszych uczniów Marcin Kołdziejski (Ia) i Konrad Kłodziński (IIc) wzięło udział w anglojęzycznym konkursie krasomówczym. Konkurs organizowany jest przez English Speaking Union i odbywa się w ponad 50 państwach na całym świecie. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie w ciągu 5 minut swojej przemowy, której tematem przewodnim było zdanie: The best way to predict the future is to invent it. Wygłoszenie takiego przemówienia nie jest łatwe i wymaga od mówiącego nie tylko bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, ale także umiejętności zwrócenia uwagi na treść, którą chce przekazać. Naszym uczniom ta sztuka się udała. Konkurecja była natomiast tak duża, że do centralnego etapu w Bydgoszczy zakwalifikował się jedynie Konrad Kłodziński, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach 17 marca.

Kategorie: AktualnościSukcesy

Skip to content