IX edycja Turnieju Mikołajkowego

„II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach IX edycję Turnieju Mikołajkowego tym razem zorganizowało kilka dni przed świętami w hali widowiskowo sportowej Centrum Parku w Chojnicach.

Podczas turnieju przedstawiona została inicjatywa wzięcia udziału w sadzenia lasu.

Z inicjatywy nauczyciela w-f pana Leszka Platy ,we współpracy z Nadleśnictwem Czersk młodzież II LO w 2018 roku weźmie udział w akcji sadzenia lasu. Jest szansa, że otrzyma on nazwę ,,Lasu II LO w Chojnicach.

Ostatnimi laty „zimowa” aura nie sprzyja klimatowi świąt Bożego Narodzenia. Szaro, buro, mokro… Co prawda – zimno – ale bez wymarzonego śniegu. Tymczasem niezniechęceni uczniowie II LO w Chojnicach organizują tradycyjny już Turniej Mikołajkowy (a w tym roku właściwie Gwiazdkowy!) i jak zawsze doskonale udaje im się stworzyć prawdziwie magiczny, świąteczny nastrój. Oprócz zwyczajowych zmagań sportowych (meczu piłki nożnej pomiędzy szkolnymi drużynami) i turnieju futsalu, w którym wzięli udział nauczyciele, oko (i ucho!) cieszyły również liczne występy artystyczne licealistów, których zwieńczeniem był fenomenalny pokaz taneczny

w wykonaniu Miss i Mistera szkoły (i mowa tu nie o uczniach, a o członkach naszej wspaniałej kadry nauczycielskiej – Pani Jaśtak i Pana Krajeckiego). Nie obyło się oczywiście bez „małego co nieco” i ręcznie wykonanych przez uczniów ozdób świątecznych, które można było nabyć podczas turnieju. Popularność zyskała też – jak zwykle zresztą – zaskakująca loteria fantowa. A co najlepsze, wszystkie te działania łączył jeden cel – wspólna pomoc ofiarom tegorocznej nawałnicy, wśród których znaleźli się nasi licealiści z Rytla. Sumę, którą udało się zebrać z turniejowych działań (ponad 3000 zł) przeznaczono więc na stypendia dla tych osób, a także na materialną pomoc dla jednej z absolwentek II LO, która uległa w ostatnim czasie poważnemu wypadkowi. Po raz kolejny członkowie Armii Andersa pokazali na co ich stać i udowodnili, że święta są nie tylko „na zewnątrz”, ale przede wszystkim w ich sercach.”

Galeria

Kategorie: Aktualności

Skip to content