II LO na I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

18 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” na Politechnice Gdańskiej pt. „Sztuczna inteligencja – nadzieje, wyzwania, perspektywy”. Poszukiwano tam odpowiedzi m.in. na pytania, jak będzie wyglądała przyszłość za 100 lat oraz czy roboty zastąpią ludzi.
Uczniowie mogli wysłuchać wykładów podzielonych na pięć bloków tematycznych: biologię, chemię, fizykę, informatykę i kompetencje społeczne, wygłoszonych zarówno przez ekspertów jak i swoich rówieśników. Tutaj, dumnie reprezentował naszą szkołę uczeń klasy III mat-fiz, Kajetan Witkowski, który grupie fizycznej wyjaśniał zawiłości kryptografii kwantowej oraz jej praktycznego zastosowania.
Podczas przerwy na lunch, uzdolniona młodzież mogła podziwiać stoiska naukowe, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Uczniowie Magdalena Mielke, Mikołaj Szymczyk oraz Kajetan Witkowski pod wodzą pana Karola Jagielskiego przygotowali m.in. walki robotów, działo Gaussa czy zabawy matematyczne z drewnianymi klockami.
Wszyscy wrócili do Chojnic pełni refleksji nad przyszłością sztucznej inteligencji i jej dalszego rozwoju.

Kategorie: AktualnościSukcesy

Skip to content