Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

W ostatnim tygodniu sporo się działo.

We wtorek 20 czerwca po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się Rajd Rowerowy z elementami poznawania bogactwa krajobrazu lokalnego, który był organizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z Panem Leszkiem Platą.

W środę 21 czerwca grupa zainteresowanych uczniów wzięła udział w Turnieju Kartingowym, którego organizacją zajął się Samorząd Uczniowski. Zwycięzcą zawodów został Paweł Dorszyński, drugi na podium znalazł się Andrzej Niegolewski, a trzecie miejsce zajął Mateusz Kuliński.

Czwartek 22 czerwca był jednym z najciekawszych dni. Uczniowie przygotowali prezentacje państw, które wylosowali na Potyczki z Unią Europejską. Klasy zaangażowały się w przygotowania. W każdej sali można było zetknąć się z historią i kulturą państw członkowskich Unii Europejskiej, a nawet spróbować specjałów charakterystycznych dla określonych narodów. W wakacyjny nastrój niewątpliwie wprowadziła społeczność szkolną Ic, która przed budynkiem naszego liceum uraczyła uczniów kiełbaskami z rusztu. Odbył się Turniej CS, którego organizacją zajął się Samorząd Uczniowski, od strony technicznej wspierany przez klasę IIc. Ogromnych emocji dostarczyły niewątpliwie finały Turnieju Piłki Nożnej. Całe wydarzenie było inicjatywą Samorządu Uczniowskiego oraz Pana Leszka Platy, który pełnił funkcję głównego sędziego zawodów. Rywalizowały ze sobą drużyny ,,Pączusiów”, ,,Belgii”, oraz ,,Nape Vation”. ,,Pączusie” i ,,Belgia” bez większych trudności poradzili sobie z ,,Nape Vation”. Dopiero pojedynek o pierwsze miejsce dostarczył wszystkim kolosalnych emocji. Przewidywano remis, jednak w ostatnich momentach punkt zdobyła drużyna ,,Pączusiów”. Warto zauważyć, iż na ten wynik wpłynęła gra Przemka Podemskiego – absolwenta naszego liceum, który postanowił wesprzeć drużynę ,,Pączusiów”. W trakcie eliminacji Turnieju Piłki Nożnej najlepszym strzelcem został Paweł Kobierowski, który zdobył 14 bramek, za nim Bartek Wnuk – Lipiński 13 bramek, kolejny Michał Nielek 6 bramek, a następnie Paweł Dorszyński 5 bramek. O godzinie 11:30 uczniowie mogli podziwiać szkolne talenty w organizowanym przez Samorząd Uczniowski konkursie Mam Talent. Julia Witbrodt, Olga Szynwelska, Kasia Kołaczyńska, Monika Tańska i Paweł Czapiewski, Natalia Rudnik, Anita Rolbiecka, Zuzanna Stołowska oraz Weronika Kowalska wykazali się niebywałymi zdolnościami. Profesjonalna komisja w składzie Pani Edyta Gryl, Pan Sebastian Mrówczyński, Zuzanna Żmudzka, Szymon Paprota, Mateusz Buława oraz Szymon Wałdoch miała ogromną trudność w wyłonieniu zwycięzcy. Ostatecznie została nią Weronika Kowalska, drugie miejsce zajęła Olga Szynwelska, natomiast trzecia na podium znalazła się Natalia Rudnik.

I wreszcie przyszedł ten upragniony przez uczniów naszego liceum dzień. W zakończenie roku szkolnego nawet deszczowa pogoda nie mogła pozbawić uczniów entuzjazmu. Przygotowaniem tego dnia zajęła się klasa IIa z Panem Michałem Markowskim. Wykonali cudowne piosenki, które wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój. Po pięknych słowach Pani Dyrektor wręczono świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom naszej placówki. Nagrodzono również tych, którzy w ciągu roku reprezentowali II Liceum na olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. W końcowym etapie uroczystości kilka chwil zajął Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Gostomczyk. Podziękował on wszystkim, którzy w ciągu roku angażowali się w wydarzenia organizowane przez Samorząd Uczniowski. Wyróżnił grono osób, na których zawsze można było polegać, które wykazały się sumiennością i odpowiedzialnością. Byli to: Dominika Wicher, Michał Kulas, Damian Mross, Haled Al Dahhan, Mikołaj Grzempa, Martyna Wójcik, Natalia Bohm, Szymon Wałdoch, Szymon Paprota, Kacper Szypryt, Natalia Gołuńska, Julia Pokrzywińska, Hania Stachowiak, Mateusz Kuliński, Weronika Nawrocka,  Wojciech Hoszowski, Paweł Dorszyński. Następnie wręczono nagrody za turnieje organizowane przez Samorząd Uczniowski. Obdarowano zwycięzców Turnieju FIFA, Turnieju Tenisa Stołowego,     Turnieju LOL, Turnieju CS, Turnieju Kartingowego, Turnieju Piłki Nożnej oraz Konkursu Mam Talent. Po oficjalnej części uczniowie udali się przed budynek szkoły. Tam ogromnym bukietem róż i słowami podziękowań pożegnano Panią Grażynkę, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Zawsze uśmiechnięta, napełniająca uczniów i pracowników szkoły optymizmem. Na pewno wszyscy będziemy tęsknić za kochaną Panią Grażynką. W ten sposób rozpoczęliśmy wakacje. Rok szkolny 2016/2017 wraz ze wszystkimi cudownymi chwilami przeszedł do historii. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom II Liceum Ogólnokształcącego życzymy owocnych wakacji. Wracajcie szczęśliwi i pełni sił!

 

GALERIA

Kategorie: Aktualności

Skip to content