Dzień Edukacji Narodowej

 Tak jak w każdej szkole, 13 października br. uczniowie i nauczyciele obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Zazwyczaj nasze liceum celebrowało te święto w Chojnickim Centrum Kultury; jednak tego roku spędziliśmy je w trochę innym otoczeniu – udaliśmy się na halę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chojnicach. Nie obyło się oczywiście bez formalnej części uroczystości – na początku złożono podziękowania całej kadrze nauczycielskiej i wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczono „Andersy” – specjalne odznaczenia dla naszych wspaniałych nauczycieli. Niewątpliwie, „królową” imprezy była pani Joanna Jaśtak, która zwyciężyła aż w dwóch kategoriach – „Ostoja spokoju” oraz „Nauczyciel Roku”. Wyróżniono również „Hazardzistę Roku” – pana Marcina Szopińskiego, „Kosiarza Roku” – panią Wiesławę Lisowską i „Oko Saurona” – panią Elżbietę Połom.

          Po oficjalnej części nadszedł czas na wyczekiwany mecz piłki siatkowej; Nauczyciele kontra Uczniowie. Po krótkiej rozgrzewce przystąpili do walki. Emocje rosły z każdą odbitą (lub nieodbitą) piłką. Licealiści byli dla belfrów bezlitośni, nie ustrzegli się jednak przed małżeńskim (jakże zgodnym!) duetem państwa Platów, refleksem (i zaskakująco szybką nogą) pana Szopińskiego, mocnymi uderzeniami pana Maciejewskiego i niepozornymi, a często bardzo udanymi zagraniami Pani Nowak i pana Gryglewskiego. Pomimo głośnego dopingu ze strony uczniów siedzących na trybunach nauczyciele przegrali mecz. Należą im się jednak wielkie brawa za odwagę, wysiłek i emocje, których nam dostarczyli.

          W międzyczasie nastąpiło oficjalne przekazanie stanowiska reprezentanta naszej szkoły. Hubert Grajkowski, były przewodniczący podziękował za miniony rok i życzył Karolowi Gostomczykowi udanej kadencji. Ten, przystrojony w przekazaną mu „koronę” i „berło” wygłosił mowę (na szczęście nie za długą), w której zapewnił, że nie zawiedzie swoich rówieśników i zawsze będzie gotowy, by służyć naszemu liceum.

          Po skończonej rywalizacji i pamiątkowemu zdjęciu wszyscy udali się do domów z miłą wizją długiego weekendu 🙂

GALERIA ZDJĘĆ

Kategorie: Aktualności

Skip to content