W dniach 27 – 28 kwietnia nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców brały udział w Powiatowym finale Licealiady w piłce siatkowej.

W środę panie podjęły walkę z drużyną Zespołu Szkół oraz reprezentacją KLO w Brusach. Pierwszy mecz z ZS nie ułożył się dla naszych dziewcząt dobrze – mimo zaangażowania i serca zostawionego na boisku przegrały 0:2.  Porażka ta, nie załamała ich jednak i w drugim meczu pokonały 2:0 zespół z Brus. Niestety, ten wygrany mecz nie dał naszym dziewczynom awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Mimo to serdecznie gratulujemy całej drużynie postawy prezentowanej we wszystkich meczach Licealiady. Brawa i gorące podziękowania dla Agnieszki Paczkowskiej, Olgi Stanisławskiej, Amelii Stolp, Brygidy Ossowskiej, Agaty Piesik, Wiktorii Rekowskiej, Natalii Winiarskiej, Oliwii Wilczek oraz tegorocznych maturzystek po raz ostatni reprezentujących II LO – Julianny Bąk, Jagody Kubiak, Ani Michałowskiej, Marceliny Stypy i Bożeny Zwiefki.

Dzień później 28 marca do walki stanęli nasi panowie. Ich przeciwnikami również były drużyny reprezentujące Zespół Szkół i KLO w Brusach. Pierwszy mecz rozegrali z uczniami z Brus, a przewaga w każdym elemencie gry pozwoliła im na zdecydowaną wygraną 2:0. Decydujący o awansie był więc  mecz z reprezentacją ZS. Pierwszy set po wyrównanej walce pełnej emocjonujących akcji wygrał ZS, w drugim losy seta odwrócił na naszą korzyść będący w szczytowej formie Igor Kabat, który serią wspaniałych zagrywek umożliwił naszej drużynie doprowadzenie do remisu 1:1 w setach. O końcowym zwycięstwie i awansie do finału wojewódzkiego zadecydował więc trzeci set. Mimo ogromnego zaangażowania wszystkich członków drużyny: Igora Kabata, Łukasza Dębskiego, Dominika Milocha, Jakuba Kłopotka Główczewskiego, Filipa Sudzińskiego, Nikodema Nawrockiego, Jakuba Bamberskiego, Mateusza Flohra, Wojtka Sopyły, Jakuba Zabrockiego, Ignacego Nawrockiego, Jakuba Wiese i Patryka Singera, zwycięstwo na swoje konto zapisała drużyna Zespołu Szkół.

Serdecznie gratulujemy obu naszym zespołom wspaniałej walki i ogromnego zaangażowania.  Dziękujemy za wszystkie pozytywne emocje które nam dostarczyli swoimi meczami i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne rozgrywki.

Kategorie: Aktualności