Dlaczego warto przyjść właśnie do nas?

Jesteśmy szkołą przyjazną uczniowi – kameralną, nastawioną na Twój rozwój. Kształcimy na bardzo wysokim poziomie, efektem czego są wysokie wyniki maturalne oraz laury olimpiad i konkursów przedmiotowych. Absolwenci II LO studiują na najbardziej prestiżowych uczelniach w Polsce i za granicą. Po raz kolejny już nasza szkoła, zajmując 16 miejsce w woj. pomorskim, jako jedyne liceum w powiecie otrzymała srebrną tarczę w Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika „Perspektywy”.

Nasza szkoła to nie tylko nauka, mamy też czas na odpoczynek – organizujemy kawiarenki literackie, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki turystyczno-krajoznawcze w Polsce i za granicą, imprezy szkolne, a dla Was – pierwszaków – otrzęsiny na świeżym powietrzu. Tradycją jest coroczne zimowisko organizowane w czasie ferii zimowych oraz charytatywny Turniej Mikołajkowy. W ofercie szkoły są także różnorodne pozaszkolne zajęcia przedmiotowe oraz inne formy aktywności między innymi grupa teatralna, gazetka szkolna „Świętopełek” – tworzona w całości przez uczniów – na bieżąco komentuje życie szkoły. Swoje sportowe pasje możecie realizować w szkolnych drużynach, trenując w nowym budynku sali gimnastycznej.

Nasza oferta na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół gimnazjalnych

Klasa (po gimnazjum) Przedmioty wiodące Przedmioty uzupełniające Liczba miejsc
Humanistyczna (pod patronatem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu) Język obcy – j. angielski, (j. niemiecki – w przypadku co najmniej 7 uczniów) Język polski, Historia Wiedza o społeczeństwie w praktyce 32
Biznesowa Matematyka, Geografia Ekonomia w praktyce 32
Inżynieryjna  Matematyka, Fizyka Informatyka w zastosowaniu 32
Medyczno – przyrodnicza Biologia, Chemia   64

 

Nasza oferta na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych

Klasa (po szkole podstawowej) Przedmioty wiodące Liczba miejsc
Humanistyczna (pod patronatem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu) Język obcy – j. angielski, (j. niemiecki – w przypadku co najmniej 7 uczniów) Język polski, historia

Przedmiot uzupełniający: Wiedza o społeczeństwie w praktyce

32
Matematyczno – geograficzna

Matematyczno – informatyczna

Matematyka, geografia

Matematyka, informatyka

16

16

Matematyczno – fizyczna Matematyka, fizyka

godz. dyrektorskie – Informatyka (programowanie)

32
Biologiczno – chemiczna Biologia, Chemia 64

 

Kategorie: Rekrutacja